bakimlikadinlar.com

Stilex Jel Krem Nedir

03.02.2019
327

Stilex jel Nedir stilex Krem diye’de adlandırılan Stilex Krem Etken Maddesi Mepiramin Maleat, Lidokain hidroklorür, Dekspantenol‘dür iltihaplı deri enfeksiyonları, 1. derece yanıklardan deri üzerinde meydana gelen güneş yanıklarına, böcek, ve arı sokmaları gibi cilt yüzeyinde meydana gelen benzer yaralanmalar’da lokal anestezik etkisi olan ,ağrı giderici ve  tedavi edici özelliği bulunan , jel kıvamında kendine has rengi olan 30 gr alüminyum tüpler içerisinde reçete edilen kullanım prosospektüsü ile satılan krem’dir.

Stilex Jel Krem Neye Yarar

stilex-güneş-yanıkları-kremleri-hangi-alanlarda-kullanılır

Stilex jel hangi alanlarda kullanılır

Stilex krem endikasyonları, neye iyi gelir  stilex krem başlıca kullanım alanı ve özellikleri arasında deri yüzeyinde kullanılan, bir kremdir açık yaralarda kullanılması tavsiye edilmeyen stilex kremin içeriği bir çok deri rahatsızlıkların’da lokal anestezi özelliği ile yaralanma böcek sokması ve yanıklarda ağrıyı gidererek rahatlamayı sağladığı gibi tedavisine yardımcı olmaktadır, kaşıntılı olan bölgelere kullanıldığında’da kaşıntıyı gidermektedir. çoğunlıkla çocuklarda meydana gelen kurdeşen gibi kaşıntılı hastalıkta etkili ve rahatlatıcıdır. Ayrıca 1. derece yanıklarda kullanılarak yanmanın vermiş olduğu ağrıları giderdiği gibi tedavisine yardımcı olmaktadır, güneş yanıklardında’da aynı etkiyi görebilirsiniz.

Stilex Krem Sivilceye İyi Gelirmi

Stilex Krem sivice tedavisinde iyi geldiği noktalardan bir tanesisivilcenin yüzeyinde meydana gelen kızarıklığı giderir, ayrıca halk arasında it dirseği, çıban diye adlandırılan ağrılar ile ortaya çıkan ciltteki iltihaplanmalar üzerinde ağrıyı giderici etkisi vardır.

Stilex Krem Nasıl Kullanılır

Stilex Krem uygulama şekli problemli bölgeye çok yoğun olmayacak şekilde ince bir tabaka halinde sürülmelidir, üzeri kapatılmamalı ve hava alacak şekilde olmalıdır, kullanım alanı dışına taşırılmamalıdır, göz ile temasından kaçınılmalı teması halinde bol su ile yıkanılmalı ve en yakın sağlık birimine gidilmelidir. anus (makat) çevresine içerisine kullanılmamalıdır.

Stilex Krem Kullananlar

Stilex Kremi kullananların genel olarak yorumları , ürün prospektüsünde belirtilen faydalarının karşılığı ve daha fazlasının olduğu yönündedir, inisiyitaif kullanılarak farklı cilt sorunlarında kullanılsada istenmeyen durumlara neden olmamak için kullanma talimatı dışına çıkılmamalı , veya kullanmadan önce uzman doktorlar tarafından tavsiye alınmalıdır.

stilex-jel-kullanımı

Stilex Krem Kaç Günde Etki Eder

Stilex Krem etkisi maksimum 7 gün içerisinde kendini göstermektedir, gün içerisinde aksi belirtilmediği sürece 3-4 defa kullanılabilir, bir haftalık kullanımdan sonra ilaç etkisini göstermiyor , veya rahatsızlık daha’da ileri gidiyor ise kullanımı bırakılmalı ve doktora başvurulmalıdır.

Stilex Krem Faydaları

 • Stilex Krem deri yüzeyinde meydana gelen iltihabı giderir.
 • Stilex Krem anestezik etki göstererek ağrıyı keser.
 • Stilex Krem güneş yanıklarına iyi gelir.
 • Stilex Krem böcek, arı sokmalarında .
 • Stilex Krem alerji giderici etkisi vardır.
 • Stilex Krem ürtiker (kureşen) kaşıntılara iyi gelir.
 • Stilex jel el ayak hastalıklarında kullanılabilir

Stilex Krem isilik İçin Kullanılırmı

Stilex Krem isiliklere kullanıldığında yanama ve kaşıntıyı gidermektedir kullanımı doktor tavsiyesi ile olmalıdır.

Stilex Krem Güneş Yanığına İyi Gelirmi

Güneş yanıkları gibi birinci derece yanıklarda oldukça etkili bir kremdir, ağrıyı giderdiği gibi iltihaplanmayı önleyerek kısa sürede iyileşmesine yardım eder.

Stilex Krem Zararları Ve Olası Yan Etkileri

Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuzu bilgilendiriniz.

İlacın kullanımına bağlı yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir, yalnız dikkat eedilmesi gerek,len husus ilacın içeriğinde bulunan bileşenlere karşı alerjiniz var ise kullanmamalısınız.

İlaç Etken Maddesi: Mepiramin Maleat, Lidokain hidroklorür, Dekspantenol

Stilex Krem Hamilelikte (Gebelikte) Kullanımı

Stilex Krem’in labaratuvar çalışmalarında hayvanlar üzerinde test edilmiş bir bilgi bulunmamaktadır, hamilelik belirtisi ve hamilelik söz konusu ise kullanılması tavsiye edilememektedir, tedavi başladıktan sonra gebelik farkedilir ise kullanımı bırakılmalıdır.

Stilex Krem Emzirme

Emzirme döneminde olan anneler için Stilex Krem kullanımına başlanmadan önce kesinlikle doktorunuza ve eczacınıza danışmalısınız, ürünün anne sütüne geçip geçmediği konusunda bir bilgi bulunmadığından maalesef burada veremiyoruz.

Stilex Krem Zayıflatırmı

Stilex Krem bilinen deri yüzeyinde zayıflatıcı, inceltici bir etkisi bulunmamaktadır

Stilex Krem Kortizonlumu

Stilex Krem içeriğinde kortizon bulunmamaktadır, kortizonlu kremler sınıfında değildir.

Stilex Krem Bebeklerde Kullanımı

Bebekler’de kullanımı konusunda tavisye edilmeyen krem özellikle 2 yaş altı bebeklerde kullanılması tavsiye edilmemektedir, diğer yaş gurubundaki çocuklar için kesinlikle doktor tarafından belirtilmelidir.

Stilex Krem Gebelik Kategorisi

Gebelik kategorisi C’dir.

Stilex Krem Mantar Tedavisi

Stilex Krem mantar gibi kaşıntılı cilt sorunlarında kaşıntıları gidermektedir, dikkat edilmesi gerekilen husus mantar gibi cilt problemlerinde cilt yüzeyinde derinin incelmesi ve sıyrılması söz konusu olduğundan açık yara kategorisinde değerlendirildiğinden doktor talimatı olmadan kullanılmaması gerekmektedir.

Stilex Krem Yüze Sürülürmü

Yüz bölgesinde kullanılabilen Stilex krem problemli bölge dışına taşırılmamalı ve göz çevresine yakın bölgelerde dikkatli kullanılmalı, kesinlikle yutulmamalıdır.

Stilex Yanık Kremi mi

Stilex yanık kremi değildir , yalnız birinci derece yanıklarda destekleyici tedavide kullanılabilen bir kremdir.

Stilex Pişiğe İyi Gelirmi

Stilex krem pişik tedavisinde kullanılan bir krem değildir, yanlız belirtilen yaş guruplarında pişiğin ağrısını giderdiği bilinmektedir , pişikler farklı bölgelerde oluşabildiğinden ve farklı etkileşimleri olabildiğinden uzman doktor tavsiye ettiği takdirde kullanılmalıdır. 2 yaş altı çocuklarda kesinlikle kullanılmamalıdır.

Stilex Krem Su Çiçeğinde Kullanılırmı

Su çiçeği tedavisinde stilex krem kullanımında her hangi bir sakıncası bulunmamaktadır, tedavi sürecinde dikkat edilmesi gerekilen husus tedavi sürecinde iz bırakabildiğinden banyo yaptırılmamsıdır.

Stilex Krem Kas Gevşetici mi

Stilex krem kas gevşetici değildir.

Stilex Krem Açık Yaraya Sürülür mü

Stilex krem açık yaraya sürülmez.

Stilex Krem Reçetesiz Satılır mı

Stilex krem reçeteli , reçetesiz  satın alınabilir.

Stilex Krem Tüylenme Yapar mı

Tüylenme yaptığı bilgisi bulunmamaktadır, benzer bir şikayet ile karşılaşılmamıştır.

Stilex Krem Egzamaya iyi gelir mi

Egzama tedavisinde doktor tavsiyesi ile kullanılmalı.

Stilex Krem Vajinada Kullanımı Genital Bölgeye Sürülür mü

Stilex krem jel vajinal bölge çevresinde kullanılmasında bir sakınca bulunmaktadır, yalnız genital bölge içerisinde meydan gelebilen mantar vb rahatsızlıklarda kullanılmaz.

Stilex Krem Hemoroid’de Kullanılırmı

Hemoroid (basur) tedavisinde kullanım alanı bulumamaktadır.

Stilex Krem Muadili

 • Anestol %5 krem pomad
 • Jetex krem
 • Emla %5 krem
 • K-FENİDEX JEL
 • Ksılıdın 30 gr

Stilex Jel Krem Fiyatı

Stilex Alerji Kremi Fiyatı

6 Kas 2018 12.81 TL
23 Kas 2018 12.81 TL
30 Kas 2018 12.81 TL
7 Ara 2018 12.81 TL
14 Ara 2018

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.