bakimlikadinlar.com

Salkom Beyazlatıcı Krem Nedir? Nasıl Kullanılır?

01.11.2020
402
Salkom Beyazlatıcı Krem Nedir? Nasıl Kullanılır?

Salkom Beyazlatıcı Krem Nedir?

Salkom krem nedir ne işe yarar? Salkom beyazlatıcı krem içeriğindeki bitkisel ürünler ile dikkat çekmektedir. Doğal yollar ile cilt beyazlatmanın bir diğer yönteminin adıdır. Salkom beyazlatıcı krem İçeriği ayı üzümü (uva ursi ) diye isimlendirilen arbutin, kış sümbülü, armut ve dut ağacı yapraklarından elde edilen doğal enzimler ile bir araya getirilmiş doğal cilt rengi açıcı ürünlerden elde edilmiştir. Yüksek oranda bitkisel ürünlerden oluşan en iyi cilt beyazlatıcı kremlerdendir.

Salkom krem leke ya da hiperpigmentayon tedavisinde etkili aktierden biridir. Cilde uygulanmasından hemen sonra cildimizde’ki enzimlerle etkileşime geçerek fazla tyrosin oksidasyonunu engeller. UV ile oluşan pigmentasyonda (Cilt renginde) etkili olduğu klinik olarak ispatlanmıştır. Meyan kökü kına ve kına bitki özünün doğal renk açıcı etkisi ile birleşerek gücünü ikiye katlamaktadır.

 

Salkom Beyazlatıcı Krem Ne işe Yarar

Salkom cilt beyazlatıcı krem cildimizde bulunan melanin denilen maddeyi inhibe ederek cildimizin renk ayrışmasını az bir zamanda yani 8 ila 12 hafta içerisinde azaltmaya yardım eder. Ciltte bulunan lekeleri yani hiperpigmentayon’da etkili ürünlerden birtanesidir.

 

Salkom Beyazlatıcı Krem Faydaları

Salkom kremi cildinize uyguladıktan çok kısa süre içiresinde cildiniz salkom krem ile etkileşime geçerek fazladan meydana gelecek tyrosin oksidasyonunu engeller. Ayrıca UV ile oluşan pigmentasyon (deri renklendirilmesi) tedavisinde aktif olarak kullanılmakta ve etkisi ile önemli ölçüde başarı sağlamaktadır.

 • Renk açıcı özelliği vardır.
 • Cilt lekelerini gidermeye yardımcı olur.
 • Ciltte meydana gelmiş renk farklılığını düzenler.
 • Ciltte meydana gelebilecek fazladan amino asit oluşumunu engellemeye yardım eder.
 • Deri yüzeyinde sihay lekelere neden olan melanin maddesi oluşumunu inhibe ederek siyah noktaların ve cilt yüzeyinde kararmaların oluşumuna engel olur.

Salkom kremin içeriğinde bulunan meyan kökü ve kına bitki özeleri cildinizin doğal bir şekilde beyazlamasını daha hızlı bir şekilde sağlamaya yardımcı olmaktadır.

Salkom Krem Yorumları

Sosyal medyada yapılan krem yorumlarından bazıları

 • İçeriği ne acaba? Cİva olmasın 1no2  civa varsa zararlıdır…
 • Yüzümü yıkadığımda eskisi kadar olmuyor beyaz tabi amma farkı hissediyorum bir haftada beyazlatıyormuş 3 ayda ise tam 4 ton açılıyo cildin kendisi
 • Peki yüzünü yıkadığında aynı olmuyor mu ten rengin canım. şaşırdım valla akan nehir
 • Valla ilk sürdüğümde sabah uyandım yüzümü yıkadım aynı beyaz şimdi biraz yıkayınca değişiyor amma etkisi sadece anlık değil 3 ay kadar kullandıktan sonra 4 ton açılıyormuş fiyatı bişey değil. bu arada sizce nasıl bir kızım bazen kendimi çirkin hissediyorum fotoda ki makyajlı halim

Salkom Beyazlatıcı Krem Kullananlar

Salkom cilt beyazlatıcı krem kullananlar kremin cilt renginde 2 hafta gibi bir sürede bir kaç ton açtığını , bazı kullanıcılarda ufak döküntülere neden olarak peeling etkisi yaptığını belirtmişlerdir. Salkom krem kullanıcı yorumları genel olarak olumlu olsa da diğer bütün cilt kremlerinde olduğu gibi cildinizde test etmeden kullanmanız önerilmemektedir.

Salkom Krem Yüze Sürülür mü?

Salkom krem yüz bölgesine kullanılmasında bir sakınca bulunmamaktadır, dikkat edilmesi gerekilen husus gözlere kaçmamasına dikkat edilmelidir.

Salokom Beyazlatıcı Krem Genital Bölgeye Sürülür mü?

Salkom beyazlatıcı krem genital bölgede oluşan kararmalara kullanılmasında bir sakınca yoktur, yalnız genital bölge, dirsek kararmaları gibi  cilt sorunlarında dermatologlara danışılarak kullanılması daha sağlıklı olacaktır. Cilt hassasiyetine bakılıp ne gibi tepkimelerin olduğuna bakılmalı ona göre kullanılmalıdır.

Salkom Beyazlatıcı Krem Nasıl Kullanılır?

Günde iki defa kullanılması önerilen salkom kremi sabah ve akşam kullanmadan önce cildinizi güzelce temizleyip kuruttuktan sonra ince bir tabaka olarak cilde sürülerek güzelce yedirilerek ve masaj yaparak sürülür.

Salkom Beyazlatıcı Krem Eczanede satılıyormu

Salkom beyazlatıcı krem bir çok eczanede bulunduğu gibi kozmetik ürünleri satılan noktalarda da temin edebilir, web sitelerinden satın alabilirsiniz.

Salkom Beyazlatıcı 100 ml Krem Eczane Fiyatı: 85 TL

Diğer Salkom Ürünleri

 • Salkom beyazlatıcı krem
 • Salkom Alabalık Kremi
 • Salkom Kükürt kremi
 • Salkom Göz Altı Kremi
 • Salkom Şampuan

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Eylül dedi ki:

  Salkom beyazlatıcı aldım fakat bir sorum olacak aksam yatmadsn öncd temiz cilde surucrm tamam. Peki gunduz surdukten sonra gunese cıkmak sakıncali mı. Ya da salkomu surdukten biraz bekleyim gunes kremi sürsem kremin etkisi azalir mı gunes kremi surmelimiyim

 2. İpek dedi ki:

  Bu ürünü emzirme dönemindeki anneler kullanabilirimi?