bakimlikadinlar.com

Moringa Çayı Nedir

14.11.2018
352

Son dönemlerde adını sıkca duymaya başladığımız şifalı bitkiler arasında hatırı sayılır şekilde yerini alan moringa çayı içindekiler bulunan faydalı bir çok vitaminlerle dikkatleri üzerine çekmiştir, moringa otu  metionin ve sistin içerdiğinden zengin bir amino asit kaynağıdır, bağışıklık siteminden, kanser, alzheimer, soğuk algınlığı, kalp rahatsızlıkları, yara izleri gibi bir çok rahatsızlığa iyi gelen bu sağlığımız açısından çok değerli etkileri olan moringa çayı faydaları, kullanımı moringa çayı tarifi gibi, bir çok konu hakkında detaylıca sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

moringa-çayı-zaraları-nasıl içilir

Moringa çayı nedir Moringa çayı içinde ne var- İçeriği bir çok hastalığa şifa olan moringa çayı’nın yetiştirldiği bölge güney asya bölgesidir. Moringa çayı ağacı farklı isimler ile de anılmaktadır, moringa ağacının diğer isimleri davul ağacı, silindir ağacı, bir diğer ismi ise kendine çokca yakışan mucize ağaç  denilmektedir.moringa bitkisi o kadar değerli bir bitkidir’ki neredeye bütünüyle tüketilmektedir hiç bir parçası ziyan edimemektedir.ağacın gövdesi her ne kadar faydalı olsada en değerli yerleri yaprak kısımlarıdır, yaprak kısmında A-E-C Vitaminleri bulunduğu gibi 9 türlü amino asit barıdırmaktadır

Moringo yaprağının faydalararını daha iyi anlayabilmemiz için, örnek verecek olursak 100 gr moringo yaprağında yaklaşık olarak  DÖRT havucun A vitamini, YEDİ adet portaklın C vitamini, ÜÇ tane muzun, barındırdığı kadar potasyum içermektedir.Moringo yağı için ise şöyle bir örnek verelim YİRMİ gr moringo yağında İKİ gr proteine bulunmaktadır.

Moringa Çayı Nasıl Kullanılır

Moringa çayı demleme

Moringo çayı hazırlamak normal diğer bitkisel çaylar ile aynıdır ihtiyacınız olan moringa çayı otu ve kaynatılmış sudur, suyu kaynatıktan sonra bir poşet çaya denk gelecek şekilde moringo yaprağını suya ilave edin, ardınan 10 dakika kadar demlenmesini bekleyin ardından servis edebilirsiniz.

Moringa Çayı Faydaları

Moringa çayı ne işe yarıyor? moringa çayı faydalımı?

Moringa bitkisinin faydası oldukça çoktur bunlar arasında en önemlisi diyebileceğimiz vucudumuzun bağışıklık sistemini güçlendirip hastalıklara karşı genel olarak bir savuma sistemi oluşturmasıdır, diğer faydaları ise şunlardır.

 • Ağrı giderici etkisi vardır özellikle baş ağrıları ve kulak ağrılarında etkilidir
 • İçerisinde bulunan yoğun A vitaminini etkisi ile görme bozukluklarını gidermeye yardımcı olur.
 • Yeterli oranda alamadığımız mineral eksikliğimizi gidermeye yardım eder.
 • Hazmı kolaylaştırarak metabolizmanızı hızlandırır.
 • İçerisinde bulunan viteminlerin etkisi ile açlığınızı hissettirmez.
 • Metabolizma’yı hızlandırdığı için kilo vermeniz e yardım eder.
 • Yağ yakıcı özelliği vardır.
 • Yorgunluk bitkinlikgib şikayetlerin azalmasına yardım eder.
 • Miğde ağrısı yaşayanlar için şif kaynağıdır.
 • Mide hastalıkları kategorisinde olan ülser hastalarına tedavi edici etkisi buulunmaktadır.
 • Cilt sağlığı ve güzelliği için etkili bir bitkidir.
 • Düzenli kullanıldığında zayıflamanıza yardım eder
 • Kanser oluşumunu durdurmaya yardım eder.
 • Kalp hastalıklarında desdekleyici tedavi etkis vardır
 • Böbrek hastalıkklarına iyi gelir
 • Tam bir protein deposudur.
 • Moringa çayı diyeti yaparak zayıflayabilrisiniz.
 • Beyin sağlığı için faydalıdır.
 • Ödem attırıcı özelliği vardır
 • Karaciğere faydalıdır
 • Moringa bitkisi diyabet hastalırı için şekeri düzenleyici etkisi vardır

Moringa Çayı Zararları

Moringo çayının bazen aşırı tüketimine bağlı olarak sağlık sorunları yaşanabilmektedir, ayrıca sürekli bir ilaç kullanıyor, devam eden bir tedaviniz var ise kullanmadan önce kesinlikle doktorunuz ile görüşmelisiniz.

Kadınlarda rahim sıkışması, pevlik ağrıların oluşmasına neden olabilmektedir.

Moringo Çayının Zararları Nelerdir

 • Gebelik döneminde moringo çayı kullanımı düşük meydana getirebilmektedir.
 • Hamilelik başlangıcı ve hamilelik döneminde kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez.
 • Mide ekşimesine neden olabilmektedir.
 • Aşırı tüketim dönemlerinde ishale sebep olabilmektedir.

Saymış olduğumuz bu yan etkiler çok sıklıkla görülmediği gibi, genellikle görülen kişilerin aşırı ve dengesiz tüketiminden kaynaklanmaktadır.

Moringa Çayı İle  Alakalı Sıkca Sorulan Sorular

Moringa çayı orjinal nasıl anlaşılır

Şifalı bitkilere talep artınca gıda dolandırıcıları hemen harekete geçmektedirler, o kadar benzetiyorlar’ki ayırt etmek bazen normal bir kullanıcı için imkansız hale gelebilmektedir, moringa bitkisini tanıyorsanız kokusuna ve şekline bakmalısınız, en ufak bir tereddüt yaşadınızmı almaktan vazgeçmelisiniz. Öncelikle sertifikalı iş yerleri veya markaları tercih edilmeli.moringa çayı tohumu’nu ayrt etmesi toz halinde getirilmiş ürünlerde daha zor bir hal almaktadır.paket olarak satışa sunulan ürünlerden biri olan moringa çayı ersağ kullananlar çoğunlukla memnun oldukları belirtmişlerdir.

Kullanıcıların bitkisel ürünlerden dolayı yaşamış olduğu endişeler sorulan sorular ile gün yüzene çıkmaktadır, sorular içerisinde moringa çayı öldürürmü sorusana dahi rastlamktayız.

Moringa çayı ile zayıflatırmı

Morigo çayı metabolizmayı hızlandırarak hızlı yağ yamanızı, sindirim sisteminizin daha hızlı ve düzenli çalışmasını sağlayarak zayıflamaıza yardım eder, ayrıca tokluk hissi verdiğinden dolayı aşırı yemek yemenize engel olur. Moringa çayı ile zayıflayanlar ve başarılı sonuçlar alanlar azımsanmayacak kadar çoğunlıktadır.

Moringa çayı ishal yaparmı

Moringo çayı aşırı tüketimlerde ishale neden olabilmektedir.

Moringa çayı ne zaman kullanılır

Maringo çayını normal bitki çayı tüketiminde olduğ gib kullanabilrsiniz, özellikle baş, ve kulak ağrısı problemlerinizde, sindirim siteminde problemler yaşıyorsanız, çay tüketimine başlayabilir, sürekli uygun dozlarda kullanmanızda bir sakınca yoktur.Moringa çayı hakkında olumsuz yorumların başında ishal ve mide bulantısı şikayetleri gelmektedir, bunların çoğunluğunun aşırı tüketime bağlı olduğu görülmüştür.

Moringa çayı mideye iyi gelirmi

Moringa çayı miğdeyi rahatlatır, miğde yaralarını tedavi eder, ayrıca miğde ülseri tedavisinde bitkisel olarak kullanılan bitkidir.

Moringa çayı ayda kaç kilo verdirir

Kullanımına bağlı olarak ayda 8 ila 15 kilo verenler bulunmaktadır, özellikle metabilzmayı hızlandırdığı için kilo vermenin daha kolaylaştığı gelen yorumlar arasındadır.

Moringa çayı süt yaparmı

Moringo çayını kadınlar arasında bu kadar tutulmasının bir nedeni ise içerisinde bulunan vitaminlerden dolayıdır , moringa çayı kullananlar süt üretiminin artığını söylemişlerdir, ayrıca emziren sütünü arttırdığı gibi süt kalitesini arttırdığı gözlemlenmiştir.

Moringa çayı şişkinlik yaparmı

Moringo çayı şişkiliğe neden olmamaktadır, tam aksine şişkinliği gidermeye yardım etmektedir.

Moringa çayı adet düzensizliği yaparmı

Moringa çayı adet düzensizliği yapıp adet geçiktirirmi sorusu sıkça sorulan sorular olmakla beraber, uzmanlar tarafından kesin olarak yapılmış bir açıklama malesef bulunmamaktadır.

Moringa çayı uyku yaparmı

Rahatlatıcı etkisinden dolayı dinginlik vermektedir, buna bağlı olarak hafif uyku haline sebep oldu nadiren görülmüştür.

Moringa çayı tansiyon

Moringa çayı tansiyon hastaları, şeker hastaları, ve kalp hastalığı bulunan kişilerin doktora başvurmadan tüketmeleri kesinlikle doğru değildir.

Moringa çayını tansiyon hastaları kullanabilir mi

Tansiyon problemi olan kişilerin doktor tavsiyesi olmadan herhangi bir şekilde kullanmaları tavsiye  edilmemektedir.

Moringa çayı mide bulantısı yapar mı

Maringo çayı çok sık olmamasıyla beraber, mide bulantısına sebep olabilmktedir

Moringa çayı tiroide iyi gelirmi

Tiroid’e iyi geldiği konusunda bir bilgi bulunmamaktadır, uzman doktorrdan yardım alabilirsiniz.

Moringa hamileler kullanabilirmi

Hamile ve hamileik şüphesi olanlar kullanamaz.

Moringa çayı marketlerde Eczanelerde Varmı bulunur mu

Moringa çayı nerede satılıyor moringo çayı satış noktaları genellikle ürünün orjinal web sitesi üzerinde yapılmaktadır, ve yine farklı web sitelerinde bulunmaktadır, dikkat edilmesi gerekilen husus bitkisel çay alırken ince eleyip sık dokumamız gerektiğidir, sonara çok büyük sağlık sorunları ile karşılaşabiliriz.Moringa çayı katkısız olarak satılmaktadır, moringa otu, veya moringa tozu olarak’ta çeşitleri bulunur, son dönemlerde revaç ta olmasından dolayı piyasada  sahte moringa çayı adı altında dolandırıcılığı dahi başlamış durumdadır.

Moringa çayı böbreklere zararlımı

Çok aşırı moringa çayı tüketiminde böbrekler yorulacağından dolayı sindirim bozukluğu problemine yol açabilmesi olası durumlardandır, aşırı tüketilmediği sürece bir zararı bulunmamaktadır.

Moringa çayı limonla içilir mi

Moringo çayının tüketimi sade olarak tavsiye edilmektedir, etkileşim gördüğü bitkisel çaylar hakkında detaylı bilgi bulunmamaktadır.

Moringa çayı günde kaç kere içilir

Günlük olarak önerilen tüketim miktarı sabah ve akşam olmak üzere 1-2 fincanı geçmemelidir.

Moringa çayı kaç günde etki eder

Düzenli olarak kullanımda 1 ay gibi kısa bir sürede etkisini hissetmeye başlarsınız.

Moringa çayı aktarlarda bulunur mu

Moringa çayı çoğunlukla her aktarlarda bulunabilen bir bitki değildir, bazı aktarlarda satılıyor olsada biraz araştırmanız gerekebilir. Gün geçtikçe aktarlarda satışı artmaktadır.

Moringa çayı ayda kaç kilo verdirir

Moringo çayı kişiye göre farklılık gösteriyor olsada, düzenli kullanımlarda ayda -3 ila 5 kilo arasında vermek mümkündür.

Moringa çayı Çeşitleri

Moringa çayı beon

Moringa tozu,

Klasik moringa çayı

Moringa karışık bitki çayı

Moringa çayı cinsellik

Moringa çayı metabolizmayı hızlandırdığı ve toksinlerden arındırdığından dolayı cinsel sağlık açısından olumlu etkileri olacağı yönünde kanaatler olsada kesinleşmiş bir bilgi bulunmamaktadır.

Moringa çayı canan karatay yorumu

Dr canan karatay moringa çayını tavsiye etmiş saymış olduğumuz kriterler içerisinde tüketilmesinde bir masurunun olmadığını belirtmiştir.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.