bakimlikadinlar.com

Korona Virüs’ün Yeni Belirtileri Keşfedildi

29.03.2020
348
Korona Virüs’ün Yeni Belirtileri Keşfedildi

Korona Virüsün Yeni Belirtisi Tespit Edildi

Dünyayı kasıp kavuran korona virüs kovid-19 ABD li doktorların sürekli yapmış olduğu çalışmalar doğrultusunda her geçen gün yeni belirtileri keşfetmekte ve bazı hastalıklara benzer belirtiler ortaya çıkarmaktadır. Konjonktivit diye isimlendirilen genellikle halka arasında kırmızı göz hastalığı olarak da adlandırılan belirtileriyle ortak olduğunu artaya çıkardılar.

Sputnik’in aktardığı bilgilere göre çinde gerçekleşen yaygın hastalığın kovid-19 vakalarını incelediklerinde koronovirüsün bazı belirtileri konkonjivit belirtileriyle aynı olabileceğini söylediler. Ve bazı hastalara konkonjivit tesbiti konulduğu bildirildi.

Bazı Hastalarda Tesbit Edildi

Çinde yapılan araştırmalarda yaklaşık 30 hastahenden toplanan veriler ışığında ABD li doktorlar çindeki 1099 hasta içerisinde toplam 19 unda konjonktivit olduğunu belirledir.

Doktorlar kovid-19 sadece göz hastalığının nedeni sayılmayacağını söyleyen doktorlar konjonktivit tanısı konan bir kişinin koronaviris ile enfekte olduğundan şüphe edilebilecek ilk kişilerin göz doktorları olabileceğini belirttiler.

Konjonktivit Nedir?

Halk arasında genellikle kırmızı göz  olarak bilinen konjonktivit hastalığı göz akını kapatan şeffaf dokunun ve göz kapaklarının iltihaplanması ile ortaya çıkan bir hastalıktır.

Korona Virüsün Bu Güne Kadar Tesbit Edilen Belirtileri

Özellikle akciğerde tutunabilen ve  yerleşen Virüs Kuru öksürüğe neden olmaktadır

Vucutta tahribata yol açtığından dolayı Yüksek ateşe neden olmaktadır.

Yüksek ateş kuru öksürükle karşılaştırıldığında daha az ortaya çıkmaktadır. Başka bir belirtisi ise Boğaz ağrısıdır.

Nefes darlığı ile hastaların kaybedilme oranları en yüksek olan nedenler arasındadır.

Yorgunluk ve halsizlik eklem ağrısı gibi septomlar ilede kendini belli etmektedir.

Sürekli baş ağrısı.

En az rastlanan belirtilerden ikisi ise çok az hastalarda ortaya çıkmış olan nezle, ve İshaldir.

Kovid-19 Nasıl Anlaşılır

Kişi eğer yurtdışından gelen birisi ile herhangi bir teması olmuş ise, veya dolaylı veya drek olarak her hangi bir hasta ile teması varsa. Yukarıdaki belirtilerin bir kısmını gördüğü anda. SABİM ALO 184 hattını arayarak bilgi edinmelidir. ALO 184 hattının yapacağı bilgilendirmeler ölçüsünde hareket edilmeli gerekiyorsa bir sağlık kuruluşuna gidilmelidir.

Korona Virüs Tedavisi Nasıl Yapılıyor

Korona viriüs tedavisi yani kovid-19 tedavisi öncelikle hastanın ilk çıkan belirtilerin ortadan kaldırılması ile başlanmaktadır. Kimi hastalarda kuru öksürük kimi hastalarda yüksek ateş veya solunum sıkıntısı ile başgöstermektedir. Öncelikli olarak bu septomların ortadan kaldırlması yönünde tedavi uygulanmaktadır. Örneğin hasta yüksek ateş ile gelmişse öncelikle vücut ateşinin normele dönmesi için tedavi uygulanır sırası ile diğer belirtiler mevcut ise tedavi ona göre yapılmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.