bakimlikadinlar.com

İmex Krem Krem Ne İşe Yarar?

02.11.2020
1.357
İmex Krem Krem Ne İşe Yarar?

İmex Sivilce Kremi Nedir? Ne İşe Yarar?

Sivilce sorunu her ne kadar genç yaştaki kişilerin en büyük cilt problemlerinden gibi görünse de aslında pek çok insanın ortak sorundur. Eğer sivilce sorunu ile karşı karşıya kalmak istemiyorsanız bunun için mutlaka düzenli olarak cilt bakımı yapmanız gerekir.

Elbette sivilcelerle savaşmak için sadece doğal cilt bakımı yeterli olamayacaktır. Cilt bakımının ve temizliğinin yanında mutlaka iyi bir kremden faydalanmanız gerekir. İmex sivilce kremi de en etkili sivilce ve akne kremlerinden biridir. Bu nedenle her yaştan insan güvenle bu kremi kullanabilir.

Nerede ise tüm evlerde bulunması gereken ve baş ucu kremlerinden biri olması gereken kremlerden biri imex sivilce kremidir.

İmex Sivilce Kremi Nedir?

Son dönemlerde sıkça sorulan sorulardan bir tanesi imex sivilce kremi nedir? Sorusunun cevabına bakacak olursak; krem antibiyotik özelliğe sahiptir. Yani bir türlü baş edemediğiniz ve iltihaplı sivilcelerinizde bile rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünlerden biridir. Gerek ergenlik döneminde gerekse hamilelik gibi hormonların değiştiği dönemlerde kişilerde sivilce sorunları daha fazla görülebilir.

Krem tüm bu ve bunun gibi hormonsal nedenlerden dolayı oluşan sivilceler için âdeta mucizevi bir etkiye sahiptir. Krem içeriğinde tetrasiklin hidroklorür etmen maddesini bulundurur. Bu etmen madde sayesinde iltihapsız sivilceler ve anneler üzerinde bile büyük etkiye sahiptir. Diğer sivilce kremlerinin aksine içerisinde kortizon bulunmaz.

Bu nedenle genç cilt yapısına sahip kişiler bile gönül rahatlığı ile bu kremi kullanabilir. Deri altına yerleşmiş olan yağ tabakasının tamamen temizlenmesine yardımcı olur. Kremi düzenli olarak kullandığınıza daha temiz ve daha duru bir cilt yapısına kavuşmuş olursunuz.

Kremi kullanmaya başladığınız andan itibaren etkisini göstermeye başlayacaktır. Sadece iki gün sonra cildiniz üzerindeki sivilcelerin büyük oranda kaybolduğuna şahit olabilirsiniz. Krem muadilleri ile karşılaştırıldığında etkisinin daha fazla olduğu görülmüştür. Bu nedenle şikâyetçi olduğunuz sivilcelerden çok kısa bir sürede kurtulabilirsiniz.

İmex Sivilce Kremi Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

İmex sivilce kreminin faydaları, sivilceler üzerindeki etkisidir. Bilhassa iltihaplı sivilceler üzerinde etkisi daha fazla kanıtlanmıştır. İmex kremi ne işe yarar? Sorusunun cevabı ise;

 • Sivilcelerin hızla yok olmasını sağlar. Bu bağlamda sivilcelerinizin tedavisini bu krem sayesinde kısa sürede yapabilirsiniz.
 • Sivilcelere ek olarak çıban gibi büyük iltihaplı cilt sorunları için de kullanabilirsiniz.
 • Akne ve siyah noktalarda da etkisi vardır. Fakat sivilceler üzerindeki etkisi kadar çok değildir.
 • Sivilcelerin geride bıraktığı cilt hasarını giderir.
 • Sivilce sonrası kırmızı lekeleri giderir.

İmex Sivilce Kremi Nasıl Kullanılır?

Sivilce sorununa kökten çözüm bulan imex sivilce kremi kullanmak isteyen kimseler imex sivilce kremi nasıl kullanılır? Sorusunu sormaktadır. Kremi kullanmadan önce cimrinizdeki kir ve makyaj artıklarını iyice temizlemeniz gerekir. Kremden mercimek büyüklüğünde alıp, sivilcelerin üzerine uygulamanız yeterli olacaktır. Özellikle gece yatmadan önce kullanmanız kremin etkisini artıracaktır. Sivilce sorununuz tamamen bittikten sonra kullanmayı bırakabilirsiniz.

İmex Sivilce Kreminin Yan Etkileri

Imex sivilce kreminin içeriğinde her ne kadar kortizon gibi zararlı içerikler olmasa da bir takım yan etkilerini görebilirsiniz. Bilhassa hassas cilt yapısına sahip olan kimseler kremi kullanmadan önce mutlaka doktor tavsiyesi almalıdır. Kremin yan etkileri ise;

 • Cilt üzerinde pul pul dökülenler.
 • Ciltte yanma hissi.
 • Kaşıntı ve kızarıklık,
 • Geçici görme bozuklukları,
 • Mide bulantısı ve baş dönmesi

Tüm bu şikayetlerden bir kaçını ya da birini kendi cildinizde görüyorsanız kremi kullanmayı hemen bırakıp, doktora başvurmanız gerekir. Öte yandan kremi gece kullanmanız ayrıca tavsiye edilir. Çünkü krem içeriğinden dolayı cilt üzerinde kahverengi lekeler bırakabiliyor. Özellikle kremi sürüp güneşe çıkmanız leke oluşumuna zemin hazırlar.

İmex Sivilce Kremi Kullananlar

Imex sivilce kremi kullanmadan önce kullanıcı yorumlarını okuyarak daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Sosyal medyada yapılan yorumlar genelde kremin olumlu etkilerinden bahsedilmiştir. İmex sivilce kremi kullanıcı yorumları ise şöyledir;

 • Ergenlik döneminden bu yana hep sivilce sorunları ile savaştım denemediğim doğal ürün ve krem kalmadı fakat imex sivilce kremi tüm sorunlarımı kısa sürede yom etti.
 • Benim sırt bölgemde çok fazla sivilce çıkıyordu. Imex sivilce kremi âdeta mucize gibi sırt bölgemdeki tüm sivilceleri yok etti.
 • Kızım için bu kremi almaya karar verdim çünkü kortizon içermemesi içimi rahatlattı. Şimdi kızımın tüm sivilceleri yok oldu.
 • Ben her adet döneminde kocaman sivilcelerle savaşıyordum o kadar sinir bozucu bir durum ki anlatamam. Şimdi imex kremden birazcık sivilcelerimin üzerine sürüyorum anında geçiyor.
 • Benim sivilce sorunum yok ama com fazla siyah noktalarım var hiç ise yaramdı.
 • Sivilceler için çok iyi bir krem herkese tavsiye ederim.

Imex Sivilce Kreminin Fiyatı Nedir?

Imex sivilce kremi fiyatı35, 73 tldir. Krem 20 gramlık tüpler halinde satılır. Diğer krem ve merhemler gibi beyaz ya da şeffaf renginde değil, bej rengindedir. Eczanelerden reçete ile satın alabileceğiniz gibi reçetesiz olarak ta satın alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.