bakimlikadinlar.com

Fito Krem Antiseptik Nedir?

13.06.2019
6.322
Fito Krem Antiseptik Nedir?

Fito krem antiseptik nedir? hemen her evde bulunan ve yaygın olarak kullanılan bir kremdir. Evde karşılaşılabilecek ufak tefek kazalarda ve yüzeysel yaralanmalarda akla gelecek ilk kremlerden birisidir. Fito kreme dair bilinmesi gereken her şeyi bu yazıda bulabilirsiniz.  Fito Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır? Fito krem nedir sorusuna verilebilecek olan en iyi yanıt Fito’nun hemen hemen her türlü cilt lekesinde ve probleminde etkili olduğu sorusudur. İçeriğinde bulunan özel maddeler sayesinde Fito krem hücre yenilenmesini sağlar. Cildinizde oluşan her türlü soruna etki edip onları yok etmeye katkı sağlar. Fito kremin başlıca etken maddesi buğday özü ve ekstresidir. Bu maddenin en önemli özelliği de cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlamasıdır.

Fito Krem Ne İşe Yarar?

İçeriğindeki etken madde sayesinde Fito krem hemen her türlü cilt lekesi ve problemi için akla ilk gelebilecek olan kremlerden birisidir. Fito krem ne işe yarar? diye düşünecek olursanız bu krem cildinizin toparlanması ve iyileşmesi üzerinde çok etkilidir. Herhangi bir yara ve bere izinde, ya da yanık izinde etkilidir. Hızlı bir şekilde cilt hücrelerinin toparlanıp iyileşmesine ve yenilenmesine katkıda bulunur. Eğer yüzünüzde iltihap toplamış bir sivilce varsa Fito krem onun iyileşmesinde etkilidir. İltihaplı herhangi bir başka yaranın sönmesine de katkıda bulunur. Ayrıca devamlı bir şekilde kullanırsanız uzun süre geçmeyen cilt lekelerinde de Fito krem etkilidir. Özellikle yüzünüzde oluşan ve hiç geçmeyen güneş ve sivilce izleri üzerinde etkisi olabilir. Eğer dudaklarınız kuruyorsa ya da çatlamışsa da bu krem etkilidir.

Fito Krem Ne İçin Kullanılır?

Ancak dudaklar için kullanacaksanız oldukça az bir miktarda sürmeniz gereklidir. Ayrıca yutmamaya da özen göstermelisiniz. Fito kremin en etkili olduğu şeylerden birisi de yanık lekeleri ve izleridir. Fito krem her türlü yanık tedavisine etkilidir. Öte yandan cildiniz üzerindeki her türlü yara izinin iyileşmesine de katkıda bulunur. Fito kremin en çok kullanıldığı cilt sorunlarından bir tanesi ise çatlaklardır. Doğumdan sonra karnınızda ve basenlerin izde oluşan çatlaklar ve emzirme döneminde göğüs ucu çatlakları için de Fito krem kullanabilirsiniz. Lazer epilasyon ya da başka bir epilasyon sonrasında cildinizde oluşan kızarıklıklar ve yaralanmaları da giderebilir. Sedef ve egzama gibi cilt rahatsızlıkları Fito kremin etkili olabileceği şeylerdir.Düzenli bir şekilde kullanıldığında bu rahatsızlıkların izlerini de yok edebilir.

Eğer ameliyat olmuşsanız ve ardında yara izi ya da kesik izi kalmışsa da Fito krem kullanabilirsiniz. Hiç geçmeyen suçiçeği izleri için de Fito krem önerilir. Ellerinizde ya da ayaklarınızda kuruluktan şikayet ediyorsanız Fito krem kullanabilirsiniz. Sünnet olmuş çocukların yaralarını iyileştirmede de kullanılabilir. Son olarak Fito kremin yaşlanmadan kaynaklı kırışıklar üzerinde de kullanılabileceği kabul edilir. Görüldüğü gibi Fito krem kullanım alanı oldukça geniş, her derde deva bir krem olarak kabul edilebilir.

Fito Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Önemli Bilgiler

Fito krem hakkında bilinmesi gereken önemli bilgiler arasında şu yer alır ki bazen eczacınız önerse bile bu kremi mutlaka doktorunuz reçeteyle yazdığı zaman satın almalısınız. Etken maddesi çok güçlü olduğu için oldukça tesirli bir kremdir. Bazı özel durumlarda, alerji ya da başka hastalıklar durumunda kullanılması önerilmez. O yüzden doktorunuz yazdığı zaman almanız en iyisidir.

Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Fito krem nasıl kullanılır diye soracak olursanız yaralı ve hasarlı olan bölgeye iki kere sürülmesi gereklidir. Ama tabi doktorunuz farklı bir şekilde önerirse fazla abartmadan kullanmanız en iyisidir. Her tıbbi ilaçta olduğu gibi bu kremin de fazla uygulanmasında sorun yaşanabilir. Cilt yüzeyindeki hasarım büyüklüğüne göre ne kadar krem kullanacağınıza karar verebilirsiniz. Fazla ovalamadan ya da bastırmadan ince bir tabaka şeklinde uygulamalısınız. Eğer herhangi bir ameliyat ya da kaza sonrasında kullanıyorsanız, sürdükten sonra yaralı ya da derin kesik olan bölgeyi sarmanız gereklidir. Gazlı bir bezle sarmanız iyi olur. Her uygulamadan önce yaralı olan bölgenin suyla temizlenmesi iyi olur. Fito krem suda çözünebilir. Bu yüzden rahatlıkla suyla temizlenebilir.

Fito Krem Hamilelikte Kullanılır mı?

Fito krem hamilelikte kullanılır mı sorusuna en iyi yanıtı doktorunuz verebilir. Kremin içeriğinde yan etkisi çok güçlü olan ve vücuda zarar verebilecek bir madde yoktur. Ama etkisi çok fazla olduğu için, yaralı ya da hasarlı bölgeyi doktora gösterdikten sonra kullanmanız en iyisidir. Hamilelik özel bir dönem olduğu için bu dönemde kullanılacak olan her türlü ilaç ve kremden önce doktora danışmak en iyisidir.

Fito Krem Emzirme Döneminde Kullanılır mı?

Fito krem emzirme döneminde kullanılır mı diye sorarsanız aslında bu dönemde kadınların yaşadığı en büyük problem olan meme ucu çatlaklarında kremin çok etkili olduğunu söylememiz gerekir. Kadınlar meme ucu çatlağı probleminde en çok kullandığı kremlerden birisi Fito kremdir. Ama yine de doktorunuza sorup danışmanız gereklidir. Çok özel bir durumunuz yoksa o da kullanabileceğinizi onaylayacaktır. Onun önerileri doğrultusunda kullanmanız en iyisidir.

Fito Krem Yan Etkileri

Fito krem yan etkileri kafa karıştırıcı bir sorudur. Bu krem çok hızlı bir şekilde etkilediği ve etken maddesi kuvvetli olduğu için yan etkileri de merak edilir. Öncelikle söylemek gerekir ki çok sık karşılaşılan bir yan etkisi yoktur. Bazı durumlarda yan etkileri görülmüş olsa da aslında bu çok ender rastlanan bir durumdur. Yan etkileri arasında ise vücudun herhangi bir yerinde şişlik (ki bu sürdüğünüz bölgede değil de farklı bir yerde de görülebilir), ağız ya da boğazda hissedilen bir şişlik ya da yutkunmada zorluk, nefes alırken çekilen zorluklar ve karın ağrısı yer alır. Çok az rastlanmış olsa da bunların herhangi birini yaşarsanız mutlaka doktorunuza görünmelisiniz. Yan etkileri dolayısıyla da cilde uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Fito Krem Kullananlar

Fito krem kullananlar genel olarak sonuçlarından memnun kalmıştır. Cilt üzerindeki yüzeysel yaraları hızlı bir şekilde etkilediği belirtilmiştir. Kullanan herkes yaralarının hemen iyileştiğini söylemiştir. Bu açıdan çoğu kişi için sonuçlar şaşırtıcı ve memnuniyet vericidir.

Fito Krem Hakkında Tüm Sorular

Fito Krem Yüze Sürülür mü?

Fito krem hakkında tüm sorular arasında yüze sürülüp sürülemeyeceği, ya da sivilceler üzerinde etkili olup olmadığı sorusu da yer alır. Fito krem kesinlikle yüze sürülebilir, cilt üzerindeki lekeler ve sivilceler üzerinde de etkilidir. Düzenli bir şekilde kullanılırsa hem sivilceleri hem de sivilce izlerini yok edebilir. Ama yüzümüz de hassas bir bölge olduğu için nasıl kullanacağınız konusunda yine doktorunuza danışmanız gerekir.

Fito Krem Pişiğe İyi Gelir mi?

Bebeklerde bez değişiminin etkisi ile sürekli meydana gelen pişiklerde kullanıldığında kızarıklıkların ve pişiklerin giderilmesinde etkili olmaktadır.

Fito Krem Ne Kadar Süre Kullanılır?

Gün içerisinde belli aralıklarla 2 defa kullanılması önerilmektedir. Sonuç alınanana kadar 60 gün boyunca kullanıma devam edilebilir.

Fito Krem Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Krem kullanılmaya başlandıktan 7 gün ile 25 gün arasında cilt rahatsızlığına bağlı olarak etkisini göstermeye başlayacaktır. Bu süre içerisinde herhangi bir iyileşme söz konusu değilse doktora başvurulmalıdır.

Fito Krem Burun İçine Sürülür mü?

Burun içerisine genize kaçmayacak şekilde kullanılmasında bir masuru yoktur.

Fito Krem Geciktirici Olarak Kullanılır mı?

Fito krem geciktirici olarak kullanılmaz.

Fito Krem Güneş Lekelerine İyi gelir mi?

Yanlız başına güneş lekelerinde çok etkili olmayan fito krem madacassol krem ile karışımı güneş lekelerinin giderilmesinde önemli rol oynamaktadır.

Fito Krem Bebek Yüzüne Sürülür mü?

Fito kremin bebeklerde kullanılması uygun görülmemiştir 2 yaş üzeri çocuklarda ise gözetim altında kullanılmalıdır.

Fito Krem Güneş Yanığına İyi Gelir mi?

Fito krem güneş yanığının giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Fito Krem Muadili

Eğer eczanede bulamadıysanız ve doktorunuz reçeteye yazdıysa Fito krem muadili isteyebilirsiniz. Ancak hem kremin kendisi hem de bütün muadilleri etkili kremler olduğu için kullanmadan önce yine doktorunuza danışmanız gereklidir. Hametan krem, Madecassol, Expigment, Contractubex Jel gibi kremler Fito kremin muadilleridir. Doktorunuzun önerdiği şekilde onları da kullanabilirsiniz.

Fito Krem Fiyatı Ne Kadar

Şu anki Fito krem fiyatı yaklaşık olarak 15 TL civarındadır.

Fito Krem Nerede Satılır?

Fito krem nerede satılır sorusuna verilecek en kesin yanıt eczanelerdir. Fito krem sadece eczanelerden satın alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.