bakimlikadinlar.com

Emla Krem Nedir? Ne İşe Yarar

26.05.2019
135
Emla Krem Nedir? Ne İşe Yarar

Emla Krem Nedir? Emla krem, sürüldüğü bölgede hücreleri uyarıcı etkiye sahip his kaybına neden olan ve uyuşturucu etkiye sahip bir kremdir. Her evde mutlaka olması gereken kremlerin başında gelir. Özellikle lokal anestezi etkisi ile büyük acıları da kişilere hissettirmez.

Emla krem, uyuşmasını hissettiğiz bölgeye uyguladığınızda o bölgenin uyuşmasını sağlayan bir kremdir. Özellikle bayanlar ağda öncesi, lazer epilasyon öncesi, kulak deldirme öncesi ve dövme yapılmadan önce kullanabilirler. Emla krem nedir? İçeriğinde bulunan etken maddeler deri altına yerleşerek beyne giden acı sinyallerini etkisiz hale getirerek kişilerde uyuşma sağlıyor. Kullanım alanı ise oldukça geniştir. Bayanların mutlaka çantalarında olması gereken kremdir.

Emla Krem Ne İşe Yarar?

Bazı durumlarda insanların acı duyması normaldir. Fakat emla krem ne işe yarar? Nasıl kullanılır gibi sorular sorduğunuzda aslında emla kremin bir uyuşturucu krem olduğunu söylemek mümkündür. Krem sürüldüğü bölgeyi belli bir müddet sonra uyuşturur. Bu alanda gerek acı çekmek gerekse işlem yapmak için uyuşturabilirsiniz.  Emla krem kullanımı için eczanecinizden ve doktorunuzdan onay almanız gerekir. Her ne kadar sadece uyuşturduğu bilinse de içeriğinde bulunan etmen maddelere karşı alerjiniz olabilir.

Emla Krem Hakkında Bilgiler

Emla krem her yaştan insanın kullanımı için uygun bir merhemdir. Bununla beraber, emla krem kullanım alanları da oldukça geniştir. Daha çok iğneli cerrahi operasyonlarda kısmi uyuşukluğun sağlanması adına kullanılır. Örneğin botoks sırasında, dudak dolgu sırasında kullanılabilir.

 • Uyuşmasını ve hissetmek istemediğiniz deri üzerinde kullanmanız mümkündür.
 • Emla kremi, ağdadan önce kullanabilirsiniz tahriş ve kızarıklık gibi yan etkiler yapmayacaktır.
 • Lazer epilasyon öncesinde kullanmanızda hiçbir sakınca yoktur.
 • Kulak deldirmede, burun deldirmede ve dudak deldirmede iğnenin acısını hissetmemek adına b bölgelere kremi uygulayabilirsiniz.
 • İnsanların başına gelen yanık durumları çok can yakıcı bir hal alabilir. Yanık yaralarında acıyı dindirmek için kullanılabilir.
 • Düşme ve çarpma sonrası yaşanacak acıyı en aza indirir.

Emla Krem Nasıl Kullanılır?

Emla krem hangi bölgelerde kullanılır? Krem kesinlikle tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Sürüdüğü bölgeyi uyuşturma etkisi olduğundan his kaybına neden olur. Bu nedenle ağrı kesici olarak ta algılanmamalıdır. Emla krem nasıl kullanılır? Dediğimiz de ise krem, uyuşturulmak istenen bölgenin büyüklüğüne göre sürülmelidir. İlk gece kremi olarak’ta kullanılan emla krem küçük alanlar için az miktar krem yeterli olurken,  kulak ve burun deldirmek için kullanmak isterseniz nohut büyüklüğüne  bir miktar emla kremi deldirmek istediğiniz alana sürebilirsiniz. Kremi sürdükten sonra hafif masaj hareketleri ile bölgenin uyuşmasını bekleyin. Genital bölge epilasyonu ve bacak epilasyonları sırasında bol miktarda emla krem kullanılabilir.

Krem ilk sürüldüğünde hemen etkisini göstermez yaklaşık 30 dakika sonra etkisini gösterecektir. Bu nedenle acele etmeniz doğru olmaz. Yine kremin sürüleceği bölgelerin kuru ve temiz olmasına da dikkat etmeniz önerilir. Küçük bölgelerde etkisi 20 – 30 dakika sürerken, bacak ve dövme gibi alanlarda yaklaşık 45- 60 dakika beklemeniz gerekir. Tüm bu durumları göz önünde bulundurarak kremi uygulamanızda fayda vardır. Merhemin insan vücudundaki etkisi ise 5 – 6 saat sürmektedir. 5 saatin sonunda etkisi azalarak kaybolur. Yanık gibi alanlarda kullanmak isterseniz direk yanığın üzerine uygulayabilirsiniz. Böylece yanık acılarınız uyuşacaktır.

Emla Kremin Faydaları

Emla kremin faydaları, en çok şiddetli ağrıların azalmasına yardımcı olmasıdır. Yine yanık gibi acı verici olaylarda kişileri rahatlatır ve acının şiddetini düşürür.  Özelikle bayanların büyük sorunu haline gelmiş olan epilasyon ağrıları ve acıları emla kremin faydaları sayesinde en aza iner. Bununla beraber lazer epilasyon sırasında verilen ışık dalgaları acı ve yanma hissi uyandırır. Emla krem uygulaması sonrası acı hissi ortadan kalkar.

Emla Krem Hamilelikte Kullanılır Mı?

Krem ve merhemler içerikleri bakımından çok dikkatli kullanılması gereken tıbbı ürünlerin başında gelir. Özellikle anne adayları gebelikleri sırasında emla kremi kullanmamaya özen göstermeleri gerekir.

Emla Krem Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

Emla krem ve diğer kremler hamileliğin ilk 6 ayında kullanılmaz. Fakat 6. Aydan sonra düşük dozdaki  ya da tamamen bitkisel olan kremler doktor tavsiyesi ile kullanılabilir. Bu nedenle kullanmadan önce mutlaka doktora danışmanızda fayda vardır.

Emla Kremin Yan Etkileri

 • Deride solgun görünüm
 • Sürüldüğü yerde pul pul dökülme
 • Kaşıntı,
 • Ağrı
 • Mide bulantısı ve kusma
 • Gözlerde şişme ya da görme kayıpları
 • Ellerde titreme gibi emla krem yan etkileri Bu tür yan etkilere maruz kaldığınızda kremi kullanmayı bırakıp hemen doktorunuza başvurmanız önerilir.

Emla Krem Hakkında Tüm Sorular

Emla krem reçetesiz almak mümkün müdür?

Evet eczanelerden ya da online satış yapan web sitelerinden reçetesiz satın alabilirsiniz. Fakat orijinal ürün olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir.

Emla krem açık yanık yarasına sürülür mü?

Emla krem yanık yarasına tedavide bulunmaz sadece ağrıları azaltır. Bu nedenle yanığın çevresine ve yanık bölgenin üzerine uygulayabilirsiniz.

Emla kremi genital bölgeye uygulayabilir miyim?

Emla krem vajinaya nasıl sürülür? Evet lazer epilasyon öncesi ya da ağda öncesi uygulayabilirsiniz. Fakat vajina bölgesinin sadece dış kısmına uygulamanız gerekir, iç kısımlara uygulandığında hemen bol su ile durulanmalıdır.

Emla Krem Ağda Öncesi Nasıl Kullanılır

Emla kremi ağda yapmadan en az 1 saat öncesinde sürüp beklemek gerekiyor. Uyuşturma etkisi bu süre zarfında ortaya çıkmaktadır. Yan etkilerinden birtanesi nadiren kızarıklıklara neden olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Emla krem Bekleme Süresi Ne kadardır?

Emla krem sorunlu bölgeye sürüldükten sonra en az yarım saat maksimum bir saat içerisinde etkisini göstermektedir. Emla krem etkisini göstermiyor ve işe yaramıyor ise kullanımı bırakılmalıdır.

Emla krem döveme sonrası uygulanır mı?

Krem daha çok dövme öncesi uygulanır. Bölgeyi uyuşturması açısından, bu nedenle dövmenin üzerine sonradan sürmenizde hiçbir anlam olmayacaktır.

Emla krem güneş yanıklarında kullanılır mı?

Evet, emla krem  güneş yanıklarında kullanılır. Ama güneş yanıklarını tedavi etmez sadece acıyı azaltmak amacı ile kullanılır.

Emla krem Bebeklerde Kullanımı

Kremin bebeklerde kullanılması kesinlikle önerilmemektedir.

Emla krem Bacaklara Sürülür mü?

Emla krem bacaklarda ağda öncesi ve sonrasında meydana gelen ağrıların giderilmesinde kullanılabilir.

Emla krem Basura İyi Gelir mi?

Basur ağrısını dindirmeye yardımcı olduğu bilinmektedir. Yalnız dikkat edilmesi gerekilen husus makat bölgesinin iç kısmına sürülmemesidir. Kullanımı kesinlikle doktor tavsiyesi ile olmalıdır.

Emla krem ameliyatta kullanılır mı?

Emla krem lokal anestezi uygulayan bir kremdir. Ameliyathanelerde kullanılmaz, kulak delme ve diğer küçük işlemler için kullanılabilir.

Emla krem botoks öncesi kullanılır mı?

Evet, botoks işlemi yapılacak alana uygulanabilir.

Emla krem ne kadar etkisini sürdürür?

Emla krem yaklaşık 5 saat etkisini sürdürebilir.

Emla krem geciktirici olarak kullanılır mı?

Emla kremin pek çok faydası mevcuttur. Bunlardan biri de emla kremin  erkeklerde geciktirici olarak kullanımıdır. Partnerinizle ilişkiye girmeden 10 – 15 dakika önce bir miktar emla kremi penise uygulayıp masaj yapabilirsiniz. Fakat asla emla kremi penis ucuna sürmeniz tavsiye edilmez.

Emla Krem Kullananlar

Sosyal medya üzerinde emla krem kullananlar ve yorumları hakkında araştırma yapıldığında pek çok kişi kremden memnun kaldığını belirtmiş. Özellikle kulak deldirme ve burun deldirme işlemlerinde oldukça başarılı bir krem olduğunu kanıtlamıştır. Fakat bazı kimseler için krem herhangi bir etki göstermemiş, bunun nedeni her insan yapısı farklıdır. Bu nedenle kişiler üzerinde farklı yorumlara neden olmuştur.

Emla krem Devlet Ödüyor mu?

Kalıtsal hastalıklarda tedavi amaçlı kullanılmadığından devlet tarafından ödemesi yapılmamaktadır.

Emla Krem mi Anestol Pomad mı?

Emla krem anestol pomad ile eşdeğer bir kremdir ve aynı kategoridedir.

Emla Krem Muadilleri

Emla kremin muadillerine bakacak olursak;

 • Anestol pomad %5 30 gr 14, 15tl
 • Jetex krem %15. G 27,76tl
 • K – fenidex jel 30 g 15, 79tl

Emla Krem Fiyatı Nedir?

2019 yılında emla krem fiyatı 130 tl olarak kullanıcısına sunulmuştur.

Emla Krem Nereden Alınır?

Kremi almak istediğinizde eczanelerde reçetesiz olarak temin edebilirsiniz. Yine kremin kendi yasal satış sitelerinden de temin edebilirsiniz. Fakat kremin orijinal olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Bunun dışında kremin içeriğine alerjik reaksiyon gösterebilirsiniz. Bu nedenle almadan önce test etmeniz önerilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.