bakimlikadinlar.com

Dextrocin Krem Nedir

Dextrocin krem etken maddesi Mupirosin(kalsiyum) dur aynı zamanda aktif olmayan polietilen glikol içerir. Doktorlar tarafından reçete edilen, cilt yüzeyinde meydana gelen yara, zedelenme, kıl kökü iltihabı gibi cilt problemlerinde cildin iyileşmesini hızlandıran ve dışarıdan gelecek olan bakterilerin oluşmasını önleyen antibiyotik kategorisinde ilaçtır.

Dextrocin krem beyaz renkli bir pomaddır, etkin madde olarak %2 a/a oranında mupirosin içeren 15 g’lık tüp halinde satışa sunulmaktadır. Peki Dextrocin Krem nedir ne için kullanır yazımızda bulabilirsiniz.

dextrocin-krem-nedir-sivilceye-kullanılırmı

 

Dextrocin Krem Ne İçin Kullanılır

(Dextrocin Krem Endikasyonları)

Dextrocin Krem kullanım alanları içerisinde genellikle doktrolar tarafından mikrop, bakteri oluşumu potonsiyeli bulunan , cilt yüzeyinde herhangi bir nedene bağlı olarak meydana gelen yırtıklar ,dikiş atılmış olan yaralar, cilt yüzeyinde meydana gelen açık yara haline gelmiş çatlaklar, aşınmalarda, cilt yüzeyinde meydana gelmiş olan tahribatlarda, cilt yüzeyindeki yaralar, apse , çıban, ve günümüzün en çok görülen sorunlarından bir tanesi olan kıl kökü iltihaplanmasında doktor tavsiyesi ve kontrolünde kullanılabilen etkili bir krem pomaddır.

Dextrocin Krem Faydaları

Dextrocin Krem özellikleri arasında cilt yüzeyinde her hangi bir nedene bağlı olarak ortaya çıkmış lezyonlarda cildi mikroplardan koruyarak, tedavinin zamanında ve sağlıklı bir şekilde sonuçlanmasına yardım etmektedir.

Cilt yüzeyinde bakteri oluşumunu önlediği gibi , dışarıdan gelen mikroplar ile savaşarak yaralı bölgeyi koruyarak iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

Dextrocin Krem Nasıl Kullanılır

Dextrocin Krem kullanımı doktor tarafından aksi tavsiye edilmediği taktirde sürekli olarak kullanıldığında 10 gün aşılmamalıdır, kullanım süresi boyunca günde doktor tavsiyesine bağlı olarak 2 veya 3 defa kullanılmalıdır, yaralı bölgeye temiz bir pamuk veya bez parçası ile uygulanmalı uygulanılan bölge müsait ise steril bez ile hava alacak şekilde kapatılması uygun görülmektedir.

Düzenli kullanıldığı taktirde tedaviden sonuç alınmıyor veya yara git gide daha farklı bir boyut kazanıyor ise krem kullanımı kesilip doktora başvurulmalıdır.

Krem içeriğinde bulunan etken maddeye veya diğerlerine karşı bir alerjiniz var ise kremi kullanmamalısınız.

Dextrocin Krem Kullananlar

Dextrocin krem kullananlar sivilce üzerine sürüldüğünde kısmen bazı sivilcelerin söndüğünü söylemiştirler, kıl kökü iltihaplanmasında bir çok hastanın doktorların belirlemiş olduğu dönemler içerisinde kullandıklarında etkili sonuçlar aldığını belirtmişlerdir.genellikle Dextrocin Krem yorumları çok fazla olmasada, sağlık açısından doktor tavsiyesine bağlı kalınması en doğru olan kullanım şeklidir.

Dextrocin Krem Bebeklerde Kullanımı

dextrocin-bebeklerde-kullanımı

Dextrocin Krem bebeklerde kullanımı doktor tarafından belirlen doz ve ölçülerde kullanılmalı , reçete edilmediği taktirde küçük çocuk ve bebeklerde kullanıması tavsiye edilmemektedir.

Dextrocin Krem Vajinaya Sürülürmü

Vajina (genital) bölgede kıl kökü iltiplanması doğum sonrası meydan gelen yırtılmalar sonrasında dikişli bölgeye doktor tavsiyesine bağlı olarak kullanılmaktadır.

Dextrocin Krem Yanık

Yanıklar kendi içerisinde farlı bölümlere ve derecelere ayrılan önemli bir cilt sorunudur dextrocin krem cilt yüzeyinde yanık sonucu meydan gelmiş lezyonlarda bakteri oluşumunu önlediği bilinsede etkileşimi doktor tarafından belirlenip tavsiye edildiği taktirde kullanılmalıdır.

Dextrocin Krem sivilce için Kullanılırmı

Çokca sorulan sorulardan bir tanesi dextrocin krem sivilceye iyi gelirmi sorusudur. Dextrocin krem sivilce kremi değildir yanlız sivilceler üzerinde etkili olduğu ve iltihaplı sivilcelerde bölge üzerinde bakteri oluşumunu önlediği sivilcelerin erken kurumasına yardımcı olduğu bazı kullanıcıların bu etkileri gördüğü bilinmektedir, cilt sağlığının korunması ve açısından dermatolog tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanılmasını tavsiye etmiyoruz.

Dextrocin Krem Mantara İyi Gelirmi

Dextrocin krem mantar tedavisi kullanımına uygun değildir.

Dextrocin Krem Açık Yaraya Sürülürmü

Dextrocin krem açık yaraya kullanılmaz.

Dextrocin Krem Uçuk İçin Kullanılırmı

Dextrocin krem uçuk tedavisinde kullanılmaz.

Dextrocin Krem Hemoroid

Dextrocin krem hemorid tedavisinde kullanılmaz.

Dextrocin Krem Hamilelikte Kullanılırmı

Dextrocin krem hamilelik ve emzirme döneminde doktora başvurularak kullanılmalıdır.

Dextrocin Krem Pişik Kremimi

Dextrocin krem pişik kremi değildir pişik tedavisinde kullanılmaz.

Dextrocin Krem Burun İçin Kullanımı

Dextrocin Deri Kremi’dir göz veya burun mukozasına kesinlikle temas ettirilmemeli. farklı krem ve pomad veya merhemlerle karıştırılarak kullanılmamalıdır.

Dextrocin Krem Nereye Sürülürmü

Deri yüzeyinde meydana gelen bütün yaralanma ve yırtılmaların tedavisinde kullanılabilmektedir.

Dextrocin Krem Göze Sürülürmü

Dextrocin deri kremi olduğundan göz çevresinde deride meydana gelen lezyonlarda doktor tavsiyesi kullanılabilmektedir, Göz içerisine kaçmamasına azami dikkat edilmesi gerekmektedir.

Dextrocin Krem Emziren Anneler

Emziren annelerin dextrocin kremi genellikle meme ucu çatlakların kullandığı bilinmektedir, emziren anneler eğer meme ucunu kullanıyor iseler emzirmeden önce göğüs ucu güzelce temizlenmeli , krem kalmadığından emin olduktan sonra çocuk emzirilmelidir.

Dextrocin Krem Yan Etkileri

Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.Uygulanan yerde bölgesel yanma yaygın görülen yan etkilerdir.

Dextrocin Krem Zararları

  • Döküntü ve ağrı gibi şikayeltelere neden olduğu taktirde kullanımı bırakılmalıdır.
  • Gözlere kesinlikle temas ettirilmemlidir gözlere zararlıdır.
  • Böbrek rahatsızlığı olan kişilerde kullanılması tavsiye edilmemektedir,
  • 10 günden fazla kullanılmamalıdır

Dextrocin Krem Kortizonlumu

Reçete içeriğinde kortizon içerdiği bilgisi bulunmamaktadır.

Dextrocin Krem Eşdeğeri (Muadil) İlaçlar

Bacoderm 2, 15 gr Krem

Mupigen 2, 15 gr Krem

Mupiron % 2 15 gr Merhem

Dextrocin Krem Kaç TL

Dextrocin Krem Fiyatı: 

2 Şub 2018 11.90 TL
9 Şub 2018 11.90 TL
16 Şub 2018 13.68 TL
1Ocak  2019 13.68 TL

Dextrocin Krem

İlaç Etken Maddesi: Mupirosin
İlaç Marka İsmi: DEXTROCIN Krem

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.