bakimlikadinlar.com

Asiviral Krem

Asiviral krem nedir Ne işe yarar asiviral krem beyaz renkte antiviral özelliği bulunan virüslerin üremesini ve dağılmasını engelleyen bir krem (pomad) tır.asiviral krem  etken maddesi asiklovir, valasiklovir dir 1 gram krem 50 mg asiklovir içermektedir asiviral ampul diyede adlandırılan  asiviral krem yetişkinler ve 12 yaş üstü çocuklarda tıp dilinde harpes labialis diye adlandırılan uçuk tedavisinde doktor tavsiyeli olarak kullanılmaktadır.

Asiviral ilaç ne işe yarar

asiviral-krem-ne-işe yarar-

Asiviral Krem Endikasyonları

Asiviral krem özellikleri asiviral krem uçuk tedavisinde sıklıkla kullanılan kısa süreli kullanımlarda dahi etkisini gösterebilen bir uçuk kremidir. deri yüzeyinde bazı etkenlere bağlı olarak ortaya çıkan virüslerin sebep olduğu deride kaşıntı, yanma hissi, karıncalanma, gibi şikayetlere bağlı olarak uçuk ortaya çıkabilmekte ve uçuk başlangıcı belirtileri arasında yer almaktadır, erken farkedilen bu durumlarda doktara başvurularak tedaviye başlanılması rahatsızlığın ilerlemeden çabucak tedavi edilmesi mümkün olmaktadır.

Asiviral krem kullananlar

Asiviral uçuk kremi kullananlar uçuk problemlerinin diğer asiviral krem muadillerine nazarla uçukları daha kısa sürede geçirdiği ve kurutup döktüğünü belirtmişlerdir, genel kanı bu yönde olsada kişiye göre farklılıklar gösterebileceği unutulmamalı.

Ayrıca asiviral kremin etken maddesi olan asiklovire karşı duyarlılığı bulunan ve kullanıma başlanıldığında fark edilen aşağıdaki etkilerden herhangi birisinin görülmesi halinde ilacın kullanılması durdurulup doktra başvurulmalıdır.

Asiviral Krem Ne İçin Kullanılır

ucuk-neden-cikar-olur--uçuk-tedavisi

Uçuk tedavisinde ve aynı rahatsızlığın sebep olduğu cilt yüzeyinde oluşan virüslerin yayılmasını ve oluşumunu engelleme tedavisinde kullanılmaktadır.

Asiviral Krem Nasıl Kullanılır

Asiviral krem kullanımı problemli olan bölgenin dışına taşmayacak şekilde ince bir tabaka halinde sürülmeli, doktor önermediği sürece problemli bölge krem kullanımından sonra sarılmamalı ve üzeri kapatılmamalıdır.

Asiviral krem Ağız İçine Sürülürmü

Aft rahatsızlığında kullanmak isteyen bazı kullanıcıların soruları arasında yer almaktadır.

Asiviral krem ağız içerisine kesinlikle sürülmemelidir, cilt yüzeyinde doktorunuzun size tavsiye ettiği kullanım şeklinin dışına çıkmamalısınız.

Asiviral Krem Bebeklerde Kullanılırmı

Asiviral krem bebeklerde kullanılması tavsiye edilmez ilaç asiviral krem prospektüsünde 12 yaş üzeri çocuklar ve yetişkinlerde kullanımı uygun görülmüştür.

Asiviral Krem Hamileler Kullanabilirmi

Hamilelik dönemi hem anne hem bebek için hassas bir dönemdir buna bağlı olarak alerjik durumlar artış gösterebildiğinden dolayı, hamileler ve hamilelik şüphesi olanlar için uçuk kremi kullanımı doktor tavsiyesi ile olmalıdır.

Asiviral Genital Bölgede Kullanılırmı

Asiviral genital bölgede kullanımı sadece deri ile kaplı bölgede kullanılmalıdır, Genital herpeste diye adlandırlan cilt rahatsızlıklarında doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır.

Asiviral Krem Emzirme

Asiviral krem emzirme döneminde kullanmadan önce kesinlikle doktora başvurulmalıdır.

Asiviral Krem Böbrek Karaciğer Dozu

Böbrek/karaciğer yetmezliği: ASİVİRAL Krem in böbrek ve karaciğer yetmezliğinde yetmezliği olan hastalarda kullanımına ilişkin deneyim mevcut değildir.

Asiviral krem Dudaklar’da Kullanımı

Uçukların en çok oluştuğu bölge olan dudaklarda asiviral krem kullanmadan önce eller güzelce yıkanmalı ve sürülecek bölgenin ve elelrin kuru olmasına veya kullanım sırasında eldiven kullanılmasına özen gösterilemli ve uçuk oluşmuş bölgenin dışına çıkılmamalıdır.

Asiviral Krem Genital Uçuk

Uçuklar genellikle vucudun direncini kaybetmesi ile ortaya çıkmaktadır, bu gibi durumlarda asiviral krem dudak bölgesinde, ve genital bölgede meydan gelen uçuk (Herpes) diye adlandırılan cilt problemlerine karşı doktor tavsiyesi ile kullanılabilmektedir.

Problemli bölgeye deri dış deri yüzeyinin dışına çıkmadan ince tabaka halinde sürülerek kullanılır.

Genital bölge uçuk belirtileri ise idrar yaparken yanma meydana gelmesi, ağrı, akıntı, ve sürekli idrara çıkma gibi belirtileri ile ortaya çıkmaktadır.

Asiviral Krem Egzama

Asiviral krem egzama kremi değildir, egzama benzeri rahatsızlıklarda doktor tavsiyeli ürünler kullanılmalıdır.

Asiviral mi Aklovirmi 

Asivilar krem uçuk tedavisinde etkili bir krem olmasına rağmen aklovir de muadil olarak kullanılabilen bir kremdir, yalnız uçuk tedavisinde vectavir kremin kullanıcılar arasında daha etkili olduğu söylenilmektedir.

Asiviral Krem Reçetesiz Alınırmı

Asiviral krem reçete ile verilen bir ilaç olduğu gibi reçetesiz olarakta satın alınabilmektedir, sağlık açısından ve istenmedik sonuçların oluşmaması için en doğru yöntem doktor tavsiyesi ile reçete ile satın alınmasıdır.

Asiviral Krem Sivilceye Sürülürmü

Asiviral krem sivilce kremi değildir bazı kullanıcılar sivilceye kullandıkları ve sivilceyi geçirdiği söylenilsede ürün reçetesinde böyle bir özelliği belirtilmediğinden sivilce için kullanımı uygun görülmemiştir.

Asiviral Krem Uçuğa İyi Gelirmi

Asiviral krem uçuk tedavisinde etkili kremler arasında yer alan, doktorların uçuk tedavisinde reçete ile yazdığı ilaçlardandır. ayrıca asiviral krem şürüp asivirak hap olarakta

Asiviral Krem Günde Kaç Kez Sürülür

Asiviral krem günlük kullanımı yetişkinler ve 12 yaş üstü çocuklarda günde 5 defa belli aralıklar ile kullanılabilmektedir. Sürekli tedavi dönemi ise 4 gün süre olarak belirlenmiştir.

Asiviral Krem Mantar Tedavisinde Kullanılırmı

Asiviral krem mantar kremi değildir, mantar tedavisi kategorisinde tedavi edici kremler kullanılmalıdır. bunun yanında genellikle sorulan diğer sorulardan bazıları asiviral krem yanıklarda kullanılırmı, asiviral krem yüze sürülürmü aft tedavisinde kullanılırmı, sorularına kısaca yanıt vermek gerekirse, bu tür rahatsızlıklar asiviral kremin kullanım alanlarına dahil değildir.

Asiviral Krem Yüze Sürülürmü

Asiviral krem yüz bölgesinde uçuğun meydana geldiği noktalarda kullanılmasında bir sakınca yoktur, sorun olmayan bölgelere kremin kullanılması uygun değildir.

Asiviral Krem Su Çiçeği

Cilt hastalıkları farklı nedenleri ve farklı tedavi şekilleri olduğundan, Asiviral krem su çiçeği hastalığında kullanılmamalıdır.

Asiviral Krem Sonrası

Kremin tedavi ve kullanım süresi 4 gün olarak belirtilmiştir, şikayetlerin devam etmesi halinde tekrar doktora başvurulması tavsiye edilmektedir. kremin kullanım sonrası sonuç vermemsi halinde doktorunuza başvurmalısınız.

Asiviral Krem Yan Etkileri

Asiviral krem etkileri Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi yan etkileri olabilmektedir bu gibi durumlarda kullanımı keserek hemen doktorunuza başvurunuz.

Yaygın görülen yan etki olarak herhangi bir veri yoktur.

Not:Ayrıca asiviral krem göz pomadı ve göz merehemi değildir göz çevresi bölgesine kullanılmamalıdır.

Asiviral Krem uçuğu kaç günde geçirir

Asiviral krem tedavi süresi maksimum 4 gündür genellikle 4 günlük süre geçmeden etkisini göstermektedir.

Asiviral Krem Doz Aşımı ve Zararları

Asiviral kremin tropikal uygulamasına bağlı olarak doz aşımı durumuna neden olmamaktadır.

Asiviral Krem Yaş Aralığı

Asiviral krem yaş aralığı 12 yaş üstü çocuklar ve yetişkinlerde kullanımına uygundur.

Asiviral Diğer İlaçları

Asiviral Hap

Asiviral Krem

Asiviral Krem Eşdeğeri ve Benzeri Kremler

Krem Adı                  Barkodu

Aklovir Krem        8699516355616

Asımplex krem     8699606796572

Asirax krem           8699844791445

Asiviral Krem Son Kullanma Tarihi

Asiviral kremin kullanım süresi ve raf ömrü 2 yıldır.

Asiviral Uçuk Kremi Ne Kadar

Eczane Fiyatı

Asiviral krem 2018 Fiyat 19.03 TL

Asiviral krem 2019 fiyat 19,03 TL

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.