bakimlikadinlar.com

Anestol Pomad Krem Nedir Ne İçin Kullanılır

03.06.2019
308
Anestol Pomad Krem Nedir Ne İçin Kullanılır

Anestol pomad nedir neye yarar nerelerde kullanılır? Her evde bulunması gereken kremlerden bir tanesi olan anestol pomad krem. Beyaz renkli bir krem olan Anestol Pomad’ın bilinen en önemli özelliği sürüldüğü yerde bölgesel bir uyuşma hissi verip ayrıca acıyı hemen dindirebilme özelliği lokal anestezik özelliği bulunan etkili kremlerden bir tanesidir. Hemen her eczanede bulabileceğiniz bu kendisi küçük ama etkileri büyük olan kremle ilgili temel bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz. Bunun yanında emla krem ile aynı amaçla kullanılabilir. Emla krem hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Anestol Pomad Nedir?

Anestol pomad nedir? sorusuna verilecek en kısa yanıt bu merhemin lokal anestezik merhemler arasında yer aldığıdır. Lokal anestezik olması bölgesel olarak bir rahatlama sağlaması demektir. Genellikle yanma ya da herhangi bir nedenle aşırı derecede ağrı ya da acı hissedilmesi durumunda kullanılır. Reçeteyle satılır ve mutlaka doktorun tavsiyesi ve önerdiği şekilde kullanılmalıdır. Bakteri oluşmasını engelleyici ve yumuşatıcı özellikleri bulunan paraben ve glikol içerir. Bu maddelere karşı herhangi bir alerjiniz olup olması ve nasıl kullanılacağı konusunda mutlaka bir doktora başvurulması gereklidir. Bu özelliklerinden dolayı son yıllarda kremin kullanılışında bir artış gözlemlenmiştir.

anestol-pomad-krem-nedir-ne-işe-yarar-nasıl-kullanılır

Anestol Pomad Ne İşe Yarar?

Anestol Pomad ne işe yarar? diye soracak olursanız merhemin çok geniş bir kullanım alanı söz konusudur. Öncelikle evlerde meydana gelen yanma durumunda kullanılır. Sıcak su ya da buharla meydana gelen yanmalarda ilk etapta acıyı dindirmek için bu merhem kullanılabilir. Güneş yanıkları ve çeşitli yaralanmalarda da acıyı dindirebilir. Yanıklar dışında hemen her türlü kaşıntı için de bu merhem etkilidir. Vücudunuzda oluşan çatlaklar ve özellikle göğüs ucu çatlaklarında da bu merhem etkilidir.

Anestol Pomat Nerelerde Kullanılır

Eğer gerekiyorsa hastanelerde soluk borunuza tüp yerleştirildiğinde de kullanılır. Ama kadınlar için daha farklı kullanım alanları da söz konusudur. Mesela acıyı dindirmek için anestol pomad ağda öncesi veya sonrasında kullanılabilir. Anestol pomad’ın bir diğer kullanım alanı ise geciktirici olarak tercih edilmesidir.

Aynı şekilde kaş ya da bıyık alındığında veya lazer epilasyon yaptırdığınızda çok acı hissediyorsanız işlem sonrasında kullanabilirsiniz. İğneli ve lazer epilasyon dışında Anestol Pomad’ın basura da iyi geldiği de kabul edilir. Doktor kontrolünde basur ya da makattaki yaralanmalar ve çatlamalar için de kullanılabilir. Öte yandan ilk defa cinsel ilişkiye girecek olan birisi acıdan korkuyorsa ilişkiden 45 dakika önce merhemi kullanabilir. Kısacası acıyı azaltmak istediğiniz ve dayanamadığımız durumlarda bu merhem oldukça etkilidir. Son olarak erkekler için cinsel ilişki sırasında geciktirici özelliği olduğu da kabul edilir. Bu durumda da yaklaşık olarak ilişkiden 45 dakika önce kullanmanız gereklidir.

Anestol Pomad Hakkında Yorumlar ve Sorular

Anestol Pomad hakkında tüm sorular arasında en çok karşılaşılan soru doktor tavsiyesi olmadan evde kullanılıp kullanılamayacağı sorusudur. Genel olarak eğer yaranız çok açık değilse, evde bulunuyorsa ve çok acı hissediyorsanız kullanabilirsiniz. Zaten birkaç kere kullanıp da yan etkilerinden etkilenmeyenler ve de alerji belirtisi görmeyenler için her zaman kullanılabilir.

Ama ilk defa kullanacak olanlar daha dikkatli olmalıdır. Ayrıca hemen her ilaçta olduğu gibi bu merhemin de aşırı derecede kullanılması mutlaka olumsuz bir şekilde sonuçlanır. O yüzden abartmamak gereklidir. En doğrusu doktor kontrolünde kullanılması gerektiğidir. Ama evinizde her zaman bulundurmanız sizin için büyük bir rahatlık da sağlayabilir.

Anestol Pomad Hakkında Bilinmesi Gereken Önemli Bilgiler

Anestol Pomad hakkında bilinmesi gereken önemli bilgiler arasında en önemli olan konu bu kremin fazla kullanılmaması gerektiğidir. Çok etkili bir krem olmasında dolayı az miktarda kullanılması şarttır. Ayrıca içerisindeki maddelere karşı alerjiniz olup olmadığını da mutlaka bilmeniz gereklidir. Öte yandan egzama ya da herhangi bir yerinizdeki deri döküntüleri için de kullanmamalısınız. Bunun dışında eğer açık bir yaranız varsa ya da deriniz su toplamışsa kesinlikle kullanmamalısınız. Kesik, şişmiş ya da hasar görmüş olan yerlerinize de merhemi sürmemelisiniz.

Anestol Pomad Nasıl Kullanılır?

Anestol Pomad nasıl kullanılır sorusuna verilebilecek olan en kısa yanıt bu merhemin kesinlikle az kullanılması gereklidir. Anestol pomad kullanımı genel olarak günde bir defa yapılması önerilir. Bu merhemi uygulayacağınız bölge kesinlikle temizlenmiş olmalıdır. Hafif bir dokunuşla, biraz masaj yaparak merhemi sürebilirsiniz. Ancak doktorunuzun farklı bir kullanım önerisi olursa ona göre kullanmalısınız.

Anestol Pomad Etki Süresi

Etki süresi kişiye göre değişebildiği gibi genel olarak 1,5 saat 2.5 saat aralığında sürebilmektedir.

Anestol Pomad Hamilelikte Kullanılır mı?

Kadınlar için en önemli sorulardan birisi de anestol pomad hamileler kullanabilir mi? sorusudur. Genel olarak hamilelere bir zararı yoktur. Ancak yine de doktorunuza sorup kesin bilgi almalısınız.

Anestol Pomad Emzirme Döneminde Kullanılır mı?

Bir diğer önemli soru ise Anestol Pomad emzirme döneminde kullanılır mı sorusudur. Emzirme dönemi kadınlar için biraz daha dikkatli olunması gereken bir dönmedir. Herhangi bir risk almamak için doktorunuza sorduktan sonra kullanmalısınız.

Anestol Pomad Diş Ağrısında Kullanılır mı?

Lokal anestezik özelliği ile ağrıyı dindirici özelliği bulunuyor. Ama yutulabileceği ve miğde rahatsızlığı, hamilelik gibi durumlarda tehlikeli olabileceğinden dolayı tavsiye edilmemektedir.

Anestol Pomad Yüze Sürülür mü?

Yüz bölgesine problemli kullanılabilen anestol pomad lokal veya genel olarak kullanılabilmektedir. Yzü bölgesinin tahriş olmaması içim ince bir tabaka şeklinde uygulanmalı. Göz çevresine sürülmemeli ve burun iç kısmında kullanılmamalıdır.

Anestol Pomad Açık Yaraya Sürülür mü?

Anestol pomad açık yara, kesik, açık yanıkların bulunduğu bölgelerde kullanılmamalı bu gibi durumlarda doktor tavsiyesi alınmalıdır.

Anestol Pomad Pişiğe İyi Gelir mi?

Anestol pomad cilt bakımına ve pişiğe tedavi edici bir etkisi bulunmamaktadır. Pişiklerde kullanılması tavsiye edilmez.

Anestol Pomad Geciktirici Olarak Kullanılır mı?

Erken boşalma problemi olanların tercih ettiği kremlerden olan anestol pomad krem geciktrici olarak kullanıldığında etkili olduğu kullananların hemfikir oldukları bir noktadır. Yalnız dikkat edilmesi gerekilen husus çok fazla sürmemeye özen gösterilmelidir. Leblebi büyüklüğünde sürülmesi istenilen etkiyi almak için yeterlidir. Fazlası hem sizde hem partrenizide ilişki esnasında rahatsızlık verici durumlara neden olabileceğinden kaçınılmalıdır.

Anestol Pomad Cinsel İlişkide Nasıl Kullanılır

Anestol pomad cinsel ilişkiden 30 dakika kadar önce sürülmeli ilişkiden önce kesinlikle temizlenmelidir. Anestol pomadın ilaç olduğunu akıldan çıkarmamamız gerekmektedir. Temizliği yapılmadığı takdirde partnerinizde yakıcı etkisi olacağından sağlıklı bir ilişki olmayacaktır. Sürekli kullanımı deri yüzeyinde tahriş etkisi olabileceğinden çok sık kullanılmamalıdır. Kullanım miktarı leblebi büyüklüğünü geçmemelidir. Anestol pomad vajinada kullanımı ise ilişkiden 15 dakika kadar öncesinde dış yüzeyine kullanılmalı iç kısmına sürülmsi tavsiye edilmemektedir.

Anestol Pomad Yan Etkileri

Anestol Pomad yan etkileri arasında ilk olarak ciltte oluşabilecek olan kızarıklıklar, tahriş ya da döküntüler yer alır. Eğer acısınız dindirse bile bu durumla karşılaşırsınız kullanmayı bırakmalısınız. Bu merhem çok uzun bir süre ve fazla kullanıldığında ise bölgesel olarak deri üzerinde bir duyarlılık oluşabilir. Zaten uzun süreli ve fazla kullanımı kesinlikle önerilmemektedir. Eğer kullandıktan sonra nefes almakta güçlük çekiyorsanız, hafif ya da şiddetli bir karın ağrınız oluşmuşsa ve kurdeşen ya da herhangi bir bölgenizde şişlik oluştuysa hem kullanmayı bırakmalı hem de bir doktora görünmelisiniz.

Çok nadir de olsa baş dönmesi ve aşırı derecede bir sinirlilik hissederseniz de kullanmayı bırakmalı ve doktorunuza tekrar danışmalısınız. Kremin bu yan etkileri çok etkili bir krem olmasından kaynaklıdır. Yan etkilerin ortaya çıkması muhtemelen alerjik nedenlerden kaynaklıdır. Anestol Pomad ya da herhangi bir krem kullandıktan sonra bu tür şeylerle karşılaşıyorsanız mutlaka alerji testi yaptırmalı ya da doktorunuza danışmalısınız.

Anestol Pomad Kullananlar

Anestol Pomad kullananlar arasında kadınların sayısı daha fazladır. Pek çok kadın için bu merhem her evde bulunması gereken ve bazen hayat kurtaran bir merhemdir. Özellikle yemek yaparken oluşan yüzeysel yanıklarda etkili olması nedeniyle kadınların en önemli yardımcılarından birisidir. Acıyı dindirme ve bölgesel uyuşma sağlama özelliği sayesinde çoğu kişi için olmazsa olmaz bir ilaçtır. Dövme yaptırmadan hemen önce kullananlar, ya da geciktirici için kullanan erkekler de sonuçtan memnun kaldıklarını belirtmiştir. Yan etkilerinden mustarip olanlar oldukça az sayıdadır. Yine de dikkatli olunması gereklidir. Kullanım amaçlarına dikkat ettikten sonra ve miktarını da abartmadıktan sonra merhemin fazla bir zararı yoktur. Kullanan çok sayıda kişi memnun kaldıklarını belirtmiştir.

Anestol pomad ağda öncesi nasıl kullanılır

Anestol pomad ağda yapmadan önce ağda yapılacak bölgeye ince bir tabaka şeklinde sürülerek 15-20 dakika bekledikten sonra etkisini göstermeye başlar. Böylelikle daha ağrısız bir ağda seansı geçirmenize yardımcı olur

Anestol Pomad Muadili

Eğer Anestol Pomad muadili olan bir krem arıyorsanız Emla krem ilk akla gelen kremdir. Doktorunuz ya da eczacınız sizi yönlendirir. Emla krem de uyuşturma özelliği açısından etkilidir ve Anestol Pomad yerine kullanılabilir.

Anestol pomad gebelik kategorisi

Anestol pomad gebelik kategorisi B’dir. Doktor tavsiyesi ile kullanılması gerekmektedir.

Anestol pomad günde kaç defa kullanılır

Anestol pomad krem günde en fazla 3 defa kullanılması tavsiye edilir.

Anestol Pomad Krem İçeriği

Lidokain % 5
Pomad Bazı 30 g
Koruyucu maddeler
Metil paraben, propil paraben

Anestol Pomad Fiyatı

Anestol Pomad fiyatı 15 TL civarındadır. Doktor reçetesi ile satılan merhemler arasında yer almaktadır.

Anestol Pomad Nerede Satılır?

Anestol Pomad nerede satılır diye soracak olursanız hemen her eczanede bulabilirsiniz. Bu makalede Anestol Pomad hakkında genel bilgiler verilmeye çalışılmıştır. Bu krem çoğu kişi için büyük bir kolaylık sağladığı için çoğu evde bulunur. Ama yine de dikkatli olunması gereken konu mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gerektiğidir. Ayrıca kesin bilgileri de mutlaka doktorunuzdan ya da prospektüsten öğrenmelisiniz. Hiçbir ilaç ya da krem gibi Anestol Pomad da bilinçsiz ve abartılı bir şekilde kullanılmamalıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.